Menu Close

TOLIAU ĮGYVENDINAMAS  ERASMUS+PROJEKTAS  ,,IKIMOKYKLINIŲ UGDYMO PEDAGOGŲ KOMPETENCIJŲ TOBULINIMAS EUROPOJE“ “

Lopšelis-darželis yra vieta, kur vaikai praleidžia didelę dienos dalį. Taip yra Lietuvoje, taip yra ir mūsų lopšelyje-darželyje. Tačiau įgyvendinat  Erasmus+ projektą  ,, Ikimokyklinio ugdymo pedagogų kompetencijų tobulinimas Europoje“ mes stebime kitokias tradicijas. Vieni iš šio projekto partnerių yra Sabri Hakki Ulukartal darželis Izmiro mieste Turkijoje. Labai malonus ir šiltas  sutikimas, vaikų įteiktos gėlės bei kvietimas pašokti ir padainuoti lietuvišką vaikišką dainelę ,,Laba diena tau, laba diena tau“ sukūrė jaukią atmosferą ir betarpišką nuotaiką. Jau pirmą dieną mus supažindino su švietimo sistema Turkijoje  ir pakvietė dalyvauti apsilankyti grupėse. Tai yra tik darželis, nes valstybinėse ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikai priimami tik nuo 3 metų. Įdomiausia yra tai, kad vaikai darželį lanko tik pusę dienos : arba iki pietų, arba tik po pietų. Jie darželyje valgo vieną kartą ir pamiega tik jei  pavargsta.  Šios stažuotės dalyvės direktorė Rasa Naujalienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Amšiejūtė pristatė Lietuvos švietimo sistemą bei savo lopšelį-darželį. Penkias dienas vyko darbo stebėjimas  bei  dalyvavimas įvairiose veiklose.

Kitos mobilumo veiklos vyko  Sıdıka Dilek Üstün Anaokulu darelyje,  privačiame Ayçiçeği Anaokulu lopšelyje-darželyje bei  Izmiro miesto Sehit Erol Olcok Anadolu Imam Hatip vidurinėje mokykloje.  pasisėmė daug patirties ir ja pasidalins su kolegomis bei tikisi ją panaudoti darbe.

Stažuotės dalyves priėmė ir Nacionalinio švietimo direktorato direktorius  Bornovos rajono mokykloms  Mustafa İslamoğlu bei departamento Erasmus+ projektų atsakingoji darbuotoja Aysun İslamoğlu. Susitikime kalbėta apie projetų reikalingumą, apie kompetencijų tobulinimo svarbą bei tolesnį partnerystės vystymą.   

                                                                                Administracija

 

Skip to content