Biudžetinė įstaiga
Daugų g. 8, LT-62172 Alytus
Tel. 8 (315) 76 560, 8 (315) 76 561
Juridinių asmenų registras
Kodas 191055484

EKSKURSIJA Į MUZIEJŲ

2016.12.06

Priešmokyklinio ugdymo ,,Voveriukų“ ir Ežiukų“ grupės vaikai nusprendė apsilankyti A. Jonyno memorialiniame  muziejuje. Vykstant į ekskursiją buvo pasirūpinta vaikų saugumu: vaikučius lydėjo mamytės, vaikai buvo aprengti ryškiomis liemenėmis  su atšvaitais.

Nuvykę ugdytiniai apžiūrėjo sodybą, kiemą, aplinkinius pastatus. Vaikus pasitiko muziejininkas G. Bernatavičius, kuris pasakojo apie poeto vaikystę, jo gyvenimą, šeimą. Visą šią ekspoziciją pristatė interaktyvios lentos pagalba, atsakė į visus užduotus klausimus. Vaikai apžiūrėjo poeto nuotraukas, eksponuojamas knygas, giminės genealoginį medį, Brailio rašto reikmenis, asmeninius poeto daiktus. Didžiausią įspūdį paliko pasakojimas apie jo gyvenimą ir kūrybą poetui apakus. Vaikai klausėsi ir pačio poeto deklamuojamų eilių įrašo, klausėsi pagal jo eiles ,,Aš mylėjau tave tau nežinant“ dainuojamos dainos. Muziejininkas parodė, kaip spausdina Brailio rašto mašinėlė.

Vaikams buvo parodyti senoviniai rakandai: verpimo ratelis su linų pakulomis, austinės tautinės juostos, senovinis lagaminas, šviestuvas ir kt. daiktai.

Ekskursija paskatino priešmokyklinio ugdymo vaikus domėtis savo krašto garsiais žmonėmis, jų darbais ir kūryba.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Rima Šalaševičienė