Biudžetinė įstaiga
Daugų g. 8, LT-62172 Alytus
Tel. 8 (315) 76 560, 8 (315) 76 561
Juridinių asmenų registras
Kodas 191055484

eTwinning projektas „Žaidžiu, kuriu, pasaulį atrandu“

Žaidimas – kūrybinis procesas, sąlygojamas laisvos, savanoriškos vaiko veiklos. Jis iškyla kaip laisva erdvė, kurioje atsiskleidžia nevaržoma, spontaniška vaiko prigimtis, mąstymas, vaizduotė.  Žaisdamas vaikas įgyja gyvenimiškos patirties, išreiškia tai, ką matė, patyrė ir jautė. Vaikas lyg veidrodis, atspindintis suaugusiųjų pasaulį. Žaidimas vaikui nėra darbas, o visiškai naujo ir dažnai paslaptingo pasaulio pažinimo būdas, nes vaikui nėra ribos tarp žaidimo ir kūrybos.

 Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas”, „Nykštukų”, „Drugelių”, „Ežiukų”, „Žvirbliukų”, „Zuikučių” grupės įsitraukė į tarptautinį eTwinning projektą  „Žaidžiu, kuriu, pasaulį atrandu”.

Šio projekto kūrėjos – Virginija Paužienė ir Rasa Simonavičienė, su kuriomis jau ne kartą teko dalyvauti įvairiuose eTwinning projektuose. 

Projekte dalyvauja devynių skirtingų Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogės, bei viena pedagogė iš Turkijos. Projekto trukmė – nuo 2020m spalio mėn. iki 2021m balandžio mėnesio. 

Šio projekto pagrindinis tikslas yra išmokyti vaikus kuo įvairesnių žaidimų, kurių metu ugdomas kūrybiškumas, mąstymas, vaizduotė, vikrumas, pastabumas.

Projekto veiklos

 

Šio projekto metu kartu su vaikais žaidėme vaidmeninius, statybinius, judriuosius, muzikinius, didaktinius žaidimus, kartu su tėveliais gaminome ,,eko” žaislus, kūrėme logotipą. Internetinių susitikimų metu, vaikai  pasimatė su projekto partneriais, pristatė savo mėgstamiausią žaidimą, kartu dalyvavo bendrose veiklose. Ugdytiniai noriai žaidė internetinius, mokomuosius-edukacinius žaidimus, išbandė smagų būdą įtvirtinti žinioms žaidžiant, mokymuisi ir vertinimui skirtą ,,Kahoot”, piešimui – „Colorillo”  programas, susipažino su saugaus interneto taisyklėmis. Veiklų  paįvairinimui naudojome edukacinę  bitutę – robotą, planšetinius kompiuterius, smart interaktyvią lentą.

Šis projektas papildė ugdytinių ugdymosi procesą, suteikė vaikams naujų žinių, patirčių, ugdė kūrybiškumą ir mokymosi motyvaciją.

Džiaugiamės galėdami dalyvauti šiame projekte, bendrauti, bendradarbiauti, keistis gerąja patirtimi, išbandyti ir tikslingai panaudoti įvairius IKT įrankius.
Kiekvienas projektas įkvepia naujiems projektams, o svarbiausia į projektinę veiklą noriai ir aktyviai įtraukia  tėvus ir suburia puikią komandą.

 

Apie projektą plačiau čia:

 

https://live.etwinning.net/projects/project/228050

 

Ikimokyklinio ugdymo auklštojos

  1. Botvičienė; D. Klimavičienė