Biudžetinė įstaiga
Daugų g. 8, LT-62172 Alytus
Tel. 8 (315) 76 560, 8 (315) 76 561
Juridinių asmenų registras
Kodas 191055484

eTwinning projektas „Žaiskime kartu! Mes visi laimėsime. Let`s play together. We all win!”

 

Irena Giedrienė – Alytaus lopšelio-darželio vyresnioji ikimokyklinio ugdymo auklėtoja.

Daiva Turčinavičienė – Alytaus lopšelio-darželio ikimokyklinio  ugdymo auklėtoja metodininkė.

 

Projektas skirtas 3- 12 metų mokiniams.

Projekto tikslas: turtinti vaikų judriai veiklai palankią aplinką, tenkinančią jų prigimtinį aktyvaus judėjimo poreikį. Išmanyti ir vertinti tradicinius žaidimus ir sportą kaip mūsų visuomenės kultūrinę apraišką, dalintis ir keistis jais su kitų šalių mokiniais. Skatinti vertybes per fizinę sveikatą ir sportą.

Jau geriau vienas žmogus parodo kaip sportuoti, nei penkiasdešimt pasakotų apie tai. (Knute`as Rocke`s- amerikietiškojo futbolo žaidėjas).

Alytaus lopšelio-darželio pedagogė, Daiva Turčinavičienė, kartu su mokytoja iš Ispanijos, Ana Ferrando Lioris, sukūrė eTwinning erdvėje projektą apie sportą. Mūsų įstaigoje sporto dvasia plevena labai plačiai, tad prie projekto prisijungė įstaigos direktorė Rasa Naujalienė, pavaduotoja ugdymui Daiva Markovienė bei 6 pedagogių komanda. Mūsų partneriais tapo mokytojai, kartu su savo mokiniais iš Ispanijos, Italijos, Čekijos, Prancūzijos, Albanijos, Graikijos ir kitų Lietuvos mokyklų.

 

Projekto veiklos:

 Projekto eigoje išbandėme daugelį sporto  šakų: krepšinį, plaukimą, mažąjį golfą, bėgimą. Iš savo partnerių išmokome įdomių sportinių žaidimų, bei mokėme juos žaisti mūsų mėgiamus žaidimus.

Kartu su partneriais iš kitų šalių dalyvavome bendrose veiklose: kiekviena komanda sukūrė  savo olimpinį talismaną, kuriuos apjungus į vieną, buvo sukurtas projekto logotipas. Siuntėme Kalėdinius sveikinimus į kitas šalis, džiaugėmės sulaukę kalėdinių linkėjimų iš Graikijos, Ispanijos. Bendrai organizavome tarptautinius renginius „Bėgimas už taiką“, „Aš bėgu“. Pasidalijome informacija apie žymias savo šalių sportininkes, dalijomės sveiko maisto receptais. Sukūrėme apdovanojimų diplomą ir medalius, kuriuos galės naudoti visi partneriai savo mokiniams apdovanoti.  Internetinių susitikimų metu ugdytiniai vieni kitiems pristatė savo sportines skanduotes, pedagogai aptarė projekto eigą, jo metu vykstančias veiklas.

Dalyvavimas projektuose skatina tobulėti, išbandyti naujus IKT įrankius. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Irena Giedrienė džiaugiasi atradusi įrankį elektroninės knygos kūrimui Book Creator. Šio įrankio  pagalba sukūrė knygelę apie tai, kaip “Žvirbliukų” grupės ugdytiniams kartu su šeimos nariais  sekėsi projektą tęsti namuose karantino laikotarpiu. Kiti naudoti IKT įrankiai: photocillage.com,  pixiz.com, storyjumper.com, wordwall.net, read.bookcreator.com, google klausimynas, mentimeter.com.

Pedagogai džiaugiasi ir dėkoja mokinių tėveliams, kurie padėjo tęsti projektą karantino metu.

Tikime, kad kiekvienas partneris šiame projekte pasiekė tikslą: pristatė save, mokinius, savo mokyklą, šalį, susipažino su puikiais mokytojais iš kitų šalių, išmoko žaisti naujų žaidimų, įdomių sportinių veiklų pasiūlė savo partneriams. Patobulino IKT įrankius. Mokantis ir žaidžiant kartu pasiekėme puikių rezultatų.

Nuoroda į projektą. https://live.etwinning.net/projects/project/203223