Biudžetinė įstaiga
Daugų g. 8, LT-62172 Alytus
Tel. 8 (315) 76 560, 8 (315) 76 561
Juridinių asmenų registras
Kodas 191055484

MAŽŲJŲ IŠŠŪKIAI. „MAŽAS GRŪDELIS – SVEIKATOS RAKTELIS“ ALYTAUS LOPŠELYJE–DARŽELYJE „GIRINUKAS“

Kiekvienas mažas žingsnelis – tai ilgos kelionės pradžia. Vasaris – Alytaus lopšelyje-darželyje „Girinukas“ tradiciškai skelbiamas sveikatingumo mėnesiu. Gilindami vaikų žinias apie grūdinius produktus ir mitybos poveikį sveikatai, bei ugdydami sveikos mitybos įgūdžius, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Aira Skripkiūnenė ir ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Vaida Sadauskienė, ankstyvojo amžiaus vaikų „Žemuogėlių “ grupėje, vykdė projektą „Mažas grūdelis – sveikatos raktelis“. Projekto tikslas ugdyti sveikos mitybos įgūdžius nuo pat ankstyvojo amžiaus tarpsnio, gilinant mažųjų žinias apie grūdus, grūdinius produktus.

 

Mažyliams kiekviena diena pilna iššūkių. Mūsų pažintinės ir praktinės veiklos iššūkis – tai sveikuolių skanėsto gamyba. Šios veiklos metu  ne tik sužinojome kokių yra sėklų, grūdų, natūralių pagardų, bet ir galėjome mėgautis jų skoniais ir kvapais. Daugybę džiugių emocijų mūsų mažieji patyrė maišydami, matuodami, semdami, uosdami, ragaudami.

 

Kad sveikatingumo pamatas formuotųsi tvirtas ir ilgalaikis, labai svarbu jo įgūdžius ir įpročius  pradėti formuoti  kuo ankstyvesniame amžiuje. Mityba – vienas svarbiausių vaiko sveiko augimo ir vystymosi faktorių. Grūdiniai produktai – sveikatai palankios mitybos pagrindas. Jie yra energijos šaltinis, kuriame vitaminai, mineralai, maistinės skaidulos ir baltymai. Tad gyvenkime sveikai, linksmai, aktyviai…ir skaniai!

 

 

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Aira Skripkiūnienė

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Vaida Sadauskienė