Biudžetinė įstaiga
Daugų g. 8, LT-62172 Alytus
Tel. 8 (315) 76 560, 8 (315) 76 561
Juridinių asmenų registras
Kodas 191055484

Pažintinė veikla ,,Voveriukų“ grupėje ,,…Nuo žiemkenčio grūdo…“

Kaip sakė mūsų senoliai:
Duona ne vėju ateina.
Pažvelkim į jos ilgą ir sunkų kelią,
Nuo žiemkentėlio grūdo,
Iki gražaus, gardaus duonos kepalo.

Lapkričio mėnesio antrąją savaitę ,,Voveriukų“ grupės priešmokyklinio ugdymo vaikams buvo vedama ugdomoji veikla apie duonelę ,,…Nuo žiemkenčio grūdo…“. Ugdytiniai domėjosi, kokį kelią nueina duonelė kol patenka ant mūsų stalo, kaip senovėje žmonės augino, gamino duoną, aiškinosi, kaip šiandien kepama duona.

Įtvirtinant šią veiklą, lapkričio mėn. 10 d. rytą su grupės vaikais skubėjome į netradicinę veiklą netradicinėje aplinkoje. Keliavome į Alytaus Likiškėlių pagrindinę mokyklą, kur mažiesiems vyko konditerijos edukacinė pamokėlė. ,,Virtuvės mitų griovėjų“ kulinarijos klasėje ją mažiesiems vedė technologijų mokytoja Jūratė Puidokienė. Mokytojai talkino 6A klasės mokiniai. Mokytoja papasakojo iš ko gaminama tešla, paaiškino kaip ir kokiais įrankiais naudosimės kepant sausainius. Vaikai su dideliu susidomėjimu ėmėsi darbo. Jiems reikėjo kočioti tešlą, apibarstyti ją cukrumi, cinamonu, formuoti sausainius su obuoliais, juos sudėti į skardas kepimui. Vaikams tai buvo linksmas ir įdomus darbas, o jo užteko visiems. Kol kepė sausainėliai su obuoliais, visi draugiškai susitvarkėme klasę, surengėme mįslių minimo apie duoną varžytuves. Grįždami į darželį vaikai visą kelią čiauškėjo, dalinosi veiklos įspūdžiais, viltimis kaip dabar jie mamytes mokys kepti šiuos sausainius.

Nuoširdžiai dėkojame Likiškėlių pagrindinei mokyklai už šiltą, malonų bendravimą ir įdomią, turiningą veiklą. Taip pat Dzūkijos pagrindinei mokyklai už saugų vaikų važiavimą mokykliniu autobusiuku.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Rima Šalaševičienė