Menu Close

PROJEKTAS ,,BĖGU AŠ ! BĖK IR TU !“

Gyvenimas  –  tai  didelė  mokykla,  ir  nuo  to,  kaip  mes

išmokstam tam tikrą pamoką, priklauso mūsų ateitis.

Spalio mėnesį Alytaus lopšelyje-darželyje „Girinukas“ startavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) finansuojamas projektas ,,Bėgu aš ! Bėk ir tu !“. Šiame projekte dauguma  veiklų buvo siejamos su praėjusiomis vasaros olimpinėmis žaidynėmis Tokijuje. 

Plaukimo olimpinės savaitės metu vaikai ne tik sportavo, plaukė, bet ir susipažino su plaukimu, kaip sporto šaka, plaukimo rungčių rūšimis, Lietuvos ir pasaulio plaukikais olimpiečiais. Į svečius pasikvietėme Alytų garsinančias plaukikes, kurių pirmoji mokykla buvo mūsų darželis. Aplankėme Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseiną, piešėme piešinius, kūrėme plakatus.

Alytaus lopšelyje-darželyje „Girinukas“ yra plaukimo baseinas. Jame  vaikams     padedame susidraugauti su vandeniu, pamilti jį ir mokyti pradinių plaukimo įgūdžių, kurie išlieka visam gyvenimui.  Šio projekto idėja, kad baseinu pasidžiaugtų, ne tik mūsų darželį lankantys vaikai, bet ir mūsų kaimyninių lopšelių-darželių „Pušynėlis”, „Nykštukas“, Senamiesčio pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai. Vykdomos plaukimo veiklos buvo įdomios ir pritaikytos pagal vaikų amžių. Svečiai kūrė mini zoo sodus, konstravo origami lankstinius. Visos veiklos buvo perteiktos žaismingai ir įdomiai. Vaikai išvyko namo laimingi ir su dovanomis.

Įspūdinga buvo išvyka į Alytaus sporto ir rekreacijos centro baseiną. „Voveriukų“ grupės vaikų ir jų tėvelių laukė įdomi pažintinė ekskursija. Jos metu vaikai buvo sužavėti tokiu dideliu baseinu ir pasižadėjo jį lankyti paaugę. Dėkojame baseino darbuotojams už šiltą sutikimą ir patrauklų plaukimo sporto šakos pristatymą.

Projekto veiklas aptarėme nuotoliniu būdu per ZOOM platformą. Sukvietėme visus dalyvavusius pedagogus diskusijai: aptarėme kas pavyko, kas nepasisiekė, ko galima pasimokyti iš šio projekto. Vieningai nuspręsta, kad projektas pavyko sėkmingai, vaikai buvo laimingi, pajutę judėjimo džiaugsmą vandenyje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Daiva Markovienė

Skip to content