Menu Close

Saugus internetas

Vasario 17 d. daugelyje pasaulio šalių minima Saugaus interneto diena, skirta skatinti saugesnį ir atsakingą, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Siekiant paminėti šią dieną, lopšelyje-darželyje „Girinukas“ š. m. vasario 10-15 d. vyko Saugesnio interneto savaitė, kurios metu organizavome įvairias veiklas, vedėme viktorinas, minčių lietų, žaidėme internetinius žaidimus. Prisijungėme prie eTwinning renginio „Kurkime geresnį internetą kartu!“.

  Šiuolaikinei kartai, gimusiai ir užaugusiai skaitmeniniame pasaulyje, kompiuterinės technologijos yra natūrali aplinkos dalis.

Kalbant apie vaikus ir technologijas geriau diskutuokime ne apie leidimą ar draudimą, bet nuo kelerių metų ir kokiais formatais vaikams leisti jas pažinti. Kaip dažnai ir kiek laiko jiems rekomenduojama būti prie kompiuterio, kokia veikla užsiimti, kaip apsaugoti vaikus nuo neigiamos jų įtakos .    

Prisėdus vaikui prie kompiuterio ar paėmus į rankas išmanųjį įrenginį, pirmiausia jo tikslas bus žaidimas. Ir tai nėra blogai, jei žaidimo trukmė yra iš anksto sutarta. Tėvams pirmiausia reikėtų akcentuoti saugaus bendravimo internete taisykles, papasakoti, jog tai labai panašu kaip ir tikrame gyvenime: reikėtų vengti pokalbių su nepažįstamaisiais, o jeigu taip atsitiko, kad kažkas kalbina – informuoti tėvus. Taip pat įskiepyti vaikams saugoti asmeninę informaciją.

Žaisdami tinkamus žaidimus vaikai dažniausiai patiria teigiamus jausmus. Tėvams, kurie nori vaikus ko nors išmokyti, – raidžių, spalvų, skaičių, figūrų, skaičiavimo ir pan., – siūlome parinkti jiems konkrečius didaktinius tikslus turinčius žaidimus. Vaikai juos mielai žaidžia todėl, kad jie išlaiko būtinas žaidimams savybes – tam tikros misijos, kliūčių įveikimą, tikėjimą realia sėkme, tiesioginį grįžtamąjį ryšį, apdovanojimą, kelia teigiamas emocijas.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos metodininkės Loreta Botvičienė ir Daiva Turčinavičienė

Skip to content