Biudžetinė įstaiga
Daugų g. 8, LT-62172 Alytus
Tel. 8 (315) 76 560, 8 (315) 76 561
Juridinių asmenų registras
Kodas 191055484

„Sveikatos mėnuo lopšelyje-darželyje „Girinukas“

Tęsdami sveikos gyvensenos ugdymą lopšelyje-darželyje „Girinukas“, kreipiame dėmesį į judėjimo svarbą besiformuojančiam organizmui. Stengiamės padėti šeimoms auginti sveikus, laimingus vaikus bei  suprasti, kad fizinis aktyvumas yra visapusiškos asmenybės ugdymo priemonė, kuri tenkina vaikų įgimtą savybę daug ir aktyviai judėti, išreikšti save, bendrauti, patirti daug teigiamų emocijų.

Kiekvienais metais vasario mėnesį skelbiame sveikatos mėnesiu. Visą vasario mėnesį organizavome pramogas, parodas, akcijas, vykdėme projektus, skatinome aktyviai judėti išbandant įvairias sporto rūšis.

Nuotaikingai, smagiai pradėti dieną padėjo visuotinės rytmetinės mankštos. Vaikai aktyviai judėjo, išbandė plokščiapėdystės profilaktikai skirtas priemones.

Poreikis judėti, pramogauti, pokštauti buvo patenkintas dalyvaujant Užgavėnių varžytuvėse. Vaikai pasisėmė teigiamų emocijų, džiugių išgyvenimų rungtyniaudami tarp grupių, įveikdami parengtas užduotis.

Išskirtinai paminėjome vasario 16-ąją, smagiai leisdami laiką etnokultūrinėje šventėje „Mes esam dzūkai“. Vaikai praturtino etnokultūros žinias savo prisistatymais, liaudies dainomis, žaidimais, šokiais, pasiruoštomis stalo gėrybėmis atspindėdami pasirinktą dzūkų krašto regioną. 

Žinias apie judėjimo svarbą, įtvirtinome vykdydami sveikatingumo projektą „Sportas sveikata-sportas nuotaika gera“. Projekto tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, skatinti įvairių formų ir rūšių fizinį aktyvumą, propaguoti sveiką gyvenimo būdą. Vaikai ir auklėtojos turėjo galimybę lavinti sportinius gebėjimus, fizinę jėgą, valią , koordinaciją, išbandydami save estafečių rungtyse. Mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti.

Norėdami padiskutuoti, pasidalinti  patirtimi apie vaikų saugumą namuose, gatvėje, internete organizavome metodinį pasitarimą tėvams  „Vaikų saugumas-visų atsakomybė“. Į svečius pasikvietėme bendruomenės pareigūną Donatą.

Dalindamosi patirtimi su tėveliais, auklėtojos Loreta Botvičienė ir Daiva Turčinavičienė parengė lankstinukus „Tvarkingi rūbeliai-gražūs vaikeliai“ ir „Sportas sveikata-sportas nuotaika gera“. Juose gausu patarimų, kaip pratinti vaiką savarankiškai apsirengti, laikytis asmens higienos reikalavimų, atkreipiamas tėvelių dėmesys į fizinį aktyvumą stimuliuojančią aplinką darželyje bei skatinamas ir palaikomas vaikų poreikis judėti.

„Žemuogėlių“, „Kiškučių“, „Boružiukų“, „Voveriukų“ grupių auklėtojos vykdė saugios ir sveikos gyvensenos ugdymo projektą „Žaidžiu-pažįstu ir suprantu save“. Kaip sekėsi įgyvendinti projektą, auklėtojos perteikė skaidrėmis, pasidalindamos patirtimi su bendruomene.

Organizuojant nuotraukų parodą „Mano vakarienė“ vaikai turėjo galimybę įsitikinti, kad maistas daug skanesnis ir žadina apetitą, kai jis pateikiamas estetiškai, žaismingai, pasitelkus fantaziją. Mokėmės serviruoti, gilinome kultūringo elgesio prie stalo žinias.

Smagu, kad linksmi žaidimai, įdomios užduotys, pačių ieškojimai ir atradimai sukūrė lengvą puikią nuotaiką, suteikė daug džiaugsmo ir pasitenkinimo judria veikla.

Atkeliavęs pavasaris, pabudusi gamta kvies vaikus daugiau laiko praleisti gryname ore ir suteiks vaikams galimybę ne tik organizuotam, bet ir savaiminiam judėjimui. Tad skatinkime vaikus judėti!

Straipsnį parengė pedagogės:Daiva Turčinavičienė, Loreta Savickienė ir Loreta Botvičienė