Biudžetinė įstaiga
Daugų g. 8, LT-62172 Alytus
Tel. 8 (315) 76 560, 8 (315) 76 561
Juridinių asmenų registras
Kodas 191055484

Vaisių programa

PROGRAMA „VAISIŲ VARTOJIMO SKATINIMAS MOKYKLOJE“

Vaisių ir daržovių vartojimo skatinimo mokyklose bei darželiuose programa, remiama Europos Sąjungos ir valstybės, Lietuvoje pradėta įgyvendinti 2009 mokslo metais. 

Programos „Vaisių vartojimo skatinimas mokykloje“ tikslai:

  1. skatinti vaikus vertinti vaisius ir daržoves;
  2.  formuoti sveikos mitybos įpročius.

Už šios programos koordinavimą Lietuvoje atsakinga Žemės ūkio ministerija, o už įgyvendinimą – VĮ Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra.

Nuo 2013 m. gruodžio 1 d. ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir bendrojo ugdymo mokyklose vaikams nemokamai dalijami tik  išskirtinės kokybės ir/arba ekologiškos morkos, obuoliai, kriaušės bei išskirtinės kokybės ir/arba ekologiškos obuolių, kriaušių, morkų, serbentų, braškių, aviečių, aronijų sultys ar jų mišiniai.

Produktai ugdymo įstaigose gali būti dalijami iki 3 kartų per savaitę. Vaikui skiriama viena iki 200 g/ml porcija per dieną. Porciją sudaro vienas iš produktų: morka, obuolys, kriaušė, vaisių ir/arba daržovių sultys.

Alytaus lopšelis-darželis „“Girinukas“ programoje „Vaisių vartojimo skatinimas mokykloje“ dalyvauja nuo 2012 m. Informacija apie vaikui skiriamą šios programos produktą yra rašoma grupės dienos meniu ir patalpinama grupių informaciniuose stenduose.

Kita aktuali informacija http://www.litfood.lt/default.aspx