Biudžetinė įstaiga
Daugų g. 8, LT-62172 Alytus
Tel. 8 (315) 76 560, 8 (315) 76 561
Juridinių asmenų registras
Kodas 191055484

TOLERANCIJOS DIENA eTwinning PLATFORMOJE

Tolerancija, pakanta – sociologinis terminas, reiškiantis pakantumą kitokiai pasaulėžiūrai, gyvenimo būdui, elgesiui ir papročiams. Tolerancija nėra tolygi abejingumui. 1995 m. UNESCO paskelbė lapkričio 16-ąją tarptautine tolerancijos diena.

 

Lopšelio-darželio „Girinukas“ direktorė Rasa Naujalienė ir Ramona Nicoleta Iordache iš Rumunijos sukūrė eTwinning projektą „Comment definir la tolerence?“. Labai noriai prie jo prisijungė septynių lopšelio-darželio „Girinukas“ grupių auklėtojos su vaikais ir direktorės pavaduotoja ugdymui, Alytaus lopšelių-darželių „Nykštukas“, „Volungėlė“, „Boružėlė“ auklėtojai ir pedagogė iš Italijos. Vyko pirmasis internetinis susitikimas su visais partneriais. Jo metu buvo aptartas tolimesnis šio projekto vykdymas, pasirinktos žodžio „Tolerancija“ raidės būsimai dėlionei. 2020 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos dėlionė. Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t. Mes kiekvienas su savo skirtingomis dėlionėmis sudarysime vieną didelį gražų paveikslą – TOLERANCIJOS DĖLIONĘ. Įvairaus dydžio ir formos dėlionės papuoštos raidės atspindės – bendravimą, o svarbiausia pagarbą, toleranciją kiekvienam išreikšti savo mintis. 

 

Nuoširdžiai dėkojame visiems partneriams už dalyvavimą Tolerancijos dienos projekte  ir linkime būti pakantiems ir supratingiems.

 

IMarkovienė, I. Giedrienė